Teraz jest czwartek, 1 paź 2020, 08:11

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2489 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 42  Następna strona
 Co dziś zrobiłem przy Felci? 
Autor Wiadomość
Post Re: Co dziś zrobiłem przy Felci?
Umyam dalam wosk, natarlam zewnetrzne plastiki i ........ zdrapalam i zabrunoksowalam kolejną plamkę rdzy. :mrgreen:

piątek, 27 mar 2009, 08:34

Silnik: 1.3 MPI 68 KM
a ja wczoraj skonczylem czyszczenie miejsc z rdza i dzis bede brunoxował :D tylko martiw mnie czas schnięcia, a w garazu mam ok 5-6 stopni :(

piątek, 27 mar 2009, 09:15
Prezes

Silnik: inny...
gimof napisał(a):
Sentech to bardzo dobra firma robiąca kable W.N więc spoko :)

Nie twierdzę że nie, ale jak wcześniej napisałem w Favoritce Sentech-y siadały po pół roku, z resztą w feli pierwszy komplet też tyle mi wytrzymał, a obecny w aucie jeszcze nie ma pół roku.
W każdym bądź razie wiem że jak te siądą to wkładam Tesle.

Samochody napędza moment obrotowy, a konie mechaniczne je sprzedają ;)

...kiedy myślę ze ludzka głupota osiągnęła szczyt, zawsze ktoś mnie zaskoczy...

piątek, 27 mar 2009, 11:19
POJEZDZILEM tydzien... i tyle sie nacieszylech... :(

wymuszenie na mnie pierwszestwa... kwestia dyskusyjna co i jak. auto bedzie zrobione cale, i pozbywamy sie rdzy, w sumie nie ma tego złego, ale mam żal do tego ze to auto dziewczyny i nie z mojego ubezpieczenia :zalamany:

Ostatnio edytowano niedziela, 14 mar 2010, 21:36 przez se7en, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 27 mar 2009, 22:18
Jak nie Twoja wina to możesz się czuć "zarobiony" czyli nie stracisz :ok: Kawałek dalej i miałbyś na 100% szkodę całkowitą. Uszkodzony środkowy słupek = szkoda całkowita ale tutaj wszystko zależy od rzeczoznawcy :hyhy:

piątek, 27 mar 2009, 22:42
zobaczymy jak to bedzie, bo to nie moje auto a auto ojca dziewczyny i on decyduje, cud ze nie zdążyła przerejestrować na siebie, bo dzisiaj chciała i auto by było 1 dzien chyba bez ubezpieczenia...
ogolnie auto ma wszystko, oc, ac, i nw :)

piątek, 27 mar 2009, 23:37
A ja dosztukowałem kabelek do klaksonu, dzięki czemu wzbogaciłem wyposarzenie samochodu o taki właśnie bajer:)
Wywlokłem też z wentylatora sierść jakąś i igły...nie chrobota już

sobota, 28 mar 2009, 01:11

se7en napisał(a):

http://img257.imageshack.us/img257/4936/38667708.jpg

wymuszenie na mnie pierwszestwa... kwestia dyskusyjna co i jak. auto bedzie zrobione cale, i pozbywamy sie rdzy, w sumie nie ma tego złego, ale mam żal do tego ze to auto dziewczyny i nie z mojego ubezpieczenia :zalamany:

Czy w końcu była to twoja wina czy też kogoś innego? Skoro ktoś na Tobie wymusił pierwszeństwo to z jego ubezpieczenia zostanie naprawiony samochód, tak więc nikt z was nic nie traci ;)

sobota, 28 mar 2009, 22:15
Zobacz profil WWW
elpolacco napisał(a):
se7en napisał(a):

http://img257.imageshack.us/img257/4936/38667708.jpg

Czy w końcu była to twoja wina czy też kogoś innego? Skoro ktoś na Tobie wymusił pierwszeństwo to z jego ubezpieczenia zostanie naprawiony samochód, tak więc nikt z was nic nie traci ;)

to jest kwestia dyskusyjna, wlasciwie to sama policja nie wie.. ja popełniłem błąd i ten facet też, współwina?

sobota, 28 mar 2009, 22:34
zalamalem sie :) zaczalem robic klape, ale po zeszlifowaniu rudej pokazaly sie dziury i tylna listwa w sumie tylko na lakierze sie trzymala, troszke maty i jest poki co ok, ale klapa do wymiany...szyba od wewnatrz chyba trzyma sie rowniez tylko na rudej, sprobowalem podkleic uszczelki z przodu i z tylu i czekam na deszcz, zeby zobaczyc co bedzie :) co to ten bru... cos tam co dajecie na ruda?

sobota, 28 mar 2009, 23:24
79buli napisał(a):
zalamalem sie :) zaczalem robic klape, ale po zeszlifowaniu rudej pokazaly sie dziury i tylna listwa w sumie tylko na lakierze sie trzymala, troszke maty i jest poki co ok, ale klapa do wymiany...szyba od wewnatrz chyba trzyma sie rowniez tylko na rudej, sprobowalem podkleic uszczelki z przodu i z tylu i czekam na deszcz, zeby zobaczyc co bedzie :) co to ten bru... cos tam co dajecie na ruda?

nie lepiej wymienic? widzialem na allegro wiele zamienników po grosze, chociaż nie wiem czy tylne klapy tez są bo ja szukalem drzwi i prawego błotnika i spokojnie bym sie zmiescił w 250 zł, aż szok :o

sobota, 28 mar 2009, 23:29
no jak bede w PL to chetnie wymienie, a poki co zakrywam zeby nie wygladalo tak szpetnie :) mam ten sam problem co YaCa :) jak sam nie zrobisz to przeplacisz wartos auta nawet parokrotnie :) hehe :) a czy sa klapy z poliestru?

sobota, 28 mar 2009, 23:37
Ja jestem w fazie montażu nowej klapy. Z wierzchu cacy, ale jak sie doszukało to też zjedzona. Obejrzałem chyba ze 20 klap i nikt mi nie powie, że jego nie rdzewieje. Powodem rdzewienia jest nieszczelność uszczelek i nitów łączących elementy blach. Jak ją wyszykuje to wrzuce zdjęcia gdzie na 90 % w każdej klapie jest rdza.

niedziela, 29 mar 2009, 05:51
A ja wczoraj umyłem, odkurzyłem, wypucowałem moją Feliczite i nawoskowałem i poleciałem do ASO na przegląd "Wiosna ze Skodą"czy jakoś tak:) Okazało się, że moja mała(ta ze zdjęcia :)zaliczyła zimą parę większych dziur i krawężników czego skutkiem jest odkształcona tylna belka -13 m/km - a ja myślałem, że za mało wiatru mam w kole i mnie trochę ściąga:)

niedziela, 29 mar 2009, 10:37

Nie wiem czy jest sens kupować nową klapę, nie lepiej zrobić w niej wstawiki? Jeśli ma się tylko czym to zrobić to nie zastanawiałbym się nad zrobieniem tego samemu. Wkońcu to nie samchód za 50 tys zł tylko 5 tys zł ;) Pozatym te oferowane na rynku są również skorodowane.

niedziela, 29 mar 2009, 10:47
Zobacz profil WWW

Silnik: 1.3 MPI 68 KM
jutro po tygodniu prac odrdzewiających i drobnych napraw odpalam auto i wyjezdzam z garazu :) pewnie od razu letnie koła założe bo pogoda już jest chyba odpowiednia :)

wtorek, 31 mar 2009, 20:52
Witam
Ja dzisiaj odebrałem moją Fele z warsztatu gdzie przeszła operację wymiany sprzęgła oraz wymiany oleju i filtra oleju ( i stałem się uboższy o 580zł) A później korzystając z ładnej pogody zamontowałem owiewki na okna, wymieniłem filtr powietrza i świece zapłonowe. A na jutro jeśli pogoda dopisze planuje mycie, odkurzanie i zmywanie z drzwi kleju który pozostał po listwach które jakiś czas temu zmieniły właściciela :(

wtorek, 31 mar 2009, 20:55
WujekMajer napisał(a):
Ja jestem w fazie montażu nowej klapy. Z wierzchu cacy, ale jak sie doszukało to też zjedzona. Obejrzałem chyba ze 20 klap i nikt mi nie powie, że jego nie rdzewieje. Powodem rdzewienia jest nieszczelność uszczelek i nitów łączących elementy blach. Jak ją wyszykuje to wrzuce zdjęcia gdzie na 90 % w każdej klapie jest rdza.

kolego w mojej niema zadnej rdzy na 100% czyściutka

sobota, 4 kwi 2009, 19:27

Silnik: 1,3 SPI 68 KM
Ja dziś umyłem po raz kolejny swoją Dziunię :) oraz napastowałem :D <bez skojarzeń> Korzystając z wolnego czasu popstrykałem fotki :)

Na drzwiach widać nałożony wosk a drzwi tylne już po polerowaniu

Obrazek

Cały boczek po polerowaniu

Obrazek

Oraz całość po polerowaniu

Obrazek

Zderzaczki po psiknięciu specyfikiem którego się woda nie chce chwycić i fajnie się myje zderzaczki :P

Obrazek

Obrazek

Całe autko na miejscu parkingowym :P

Obrazek
Obrazek

Oraz miłe zakończenie dnia :)

Obrazek

Pozdrawiam :)

sobota, 4 kwi 2009, 19:54
A ja zmieniłem swojej feli buciki z zimowych na letnie

Obrazek
Obrazek

niedziela, 5 kwi 2009, 10:15
Prezes

U mnie Skodzia z tyłu dostała "klapeczki" (niestety mam tylko 6 stalówek, więc 2 koła będą miały zmieniane gumy ale ojciec pracuje na wymianie więc za friko :D ).
Na dniach mają przyjść zamówione (na Alledrogo) welurowe dywaniki do Skodzi ;]

A i wywaliłem zwężkę w airboxie (wyciągana więc luzik).
Mam wrażenie że troszkę lepiej się wkręca i powyżej 3500 obr/min fajnie ciągnie (na LPG powyżej tej wartości na przyśpieszenie nie było co liczyć, a teraz... :hyhy: ).
No i takie delikatne buczenie się pojawiło pod maską :mrgreen:

Teraz trzeba zrobić przeglądzik instalacji (zmienić świeczki, filtr gazu i powietrza, i zastanawiam się nad przewodami zapłonowymi - mam uprzedzenia do Sentecha, a co oryginał to oryginał ;) ).
Oczywiście potem regulacja.

No i może sie jeszcze zastanowię nad linką gazu, bo ta jakaś tak dziwnie powyginana :o

niedziela, 5 kwi 2009, 12:00
Może nie dotyczy się to roboty przy aucie ale pochwalę się ;) Mianowicie dziś odebrałem twardy dowód rej. z urzędu a trwało to zaledwie 5 minut :D

piątek, 10 kwi 2009, 22:25
No a teraz pomysl sobie i przypomnij ile straciłes w kolejkach gdy rejestrowałes Fele :hyhy:

sobota, 11 kwi 2009, 08:15
Czekałem coś około godziny więc też niezbyt długo, aż sam byłem w szoku ;) Wcześniej gdy rejestrowałem swój poprzedni pojazd (Corsa) w urzędzie zjawiłem się ok. 9 rano, gdy pobrałem numerek była już 10 a przewidywany czas oczekiwania to 5 i pół godziny! :dobani: 140 osób przede mną i załatwiłem w końcu sprawę o 16.

sobota, 11 kwi 2009, 11:58

Mogłeś przyjechać do mnie do murowanej gośliny. Też możesz zarejestrować, a nie ma ludzi prawie nigdy.

Gang V6 w łoplu
100 Francuzkich koni z 1.4
Woła nie ma, łopel wozi dupsko

sobota, 11 kwi 2009, 13:35
Zobacz profil WWW
Szczerze to nie wiedziałem, że tak można ;) W każdym urzędzie można rejestrować? Gdybym rejestrował u Ciebie w Murowanej to bym miał blachy PZ ;)

sobota, 11 kwi 2009, 13:43

Ja mam PZ i żyje :P
Zdaje się, że można. Kiedyś zapytam :)

Gang V6 w łoplu

sobota, 11 kwi 2009, 14:21
Zobacz profil WWW
Wydaje mi się, że można zarejestrować tylko tam gdzie się jest zameldowanym, a nie gdzie się komu podoba.

sobota, 11 kwi 2009, 21:24

W obrębie swojego powiatu. Jest kilka pkt. gdzie można zarejestrować auto w obrębie powiatu Poznańskiego :)

Gang V6 w łoplu

niedziela, 12 kwi 2009, 08:42
Zobacz profil WWW
no ja takze zrobiłem wisenne pucowanie i konserwacje lakieru co widać na zdjęciach :
http://www.polskajazda.pl/zoom_poj.php? ... oto=458923
http://www.polskajazda.pl/zoom_poj.php? ... oto=458927
http://www.polskajazda.pl/zoom_poj.php? ... oto=458926
http://www.polskajazda.pl/zoom_poj.php? ... oto=458925
http://www.polskajazda.pl/zoom_poj.php? ... oto=458924

zdjęcia robione telefonem z tąd taka jakość .
p.s pozdrawiam kolegę PLOTERA i wszystkich skodomaniaków

poniedziałek, 20 kwi 2009, 09:05

AAAAleeeeś spucował :padam: aż szkoda jeździć,piękny kolor laku mój tez sie świeci bo jest nowy :hyhy:

wtorek, 21 kwi 2009, 15:59
Moja Felka dostała dziś komplet nowych opon: Fulda EcoControl.

czwartek, 23 kwi 2009, 16:25
Prezes

FeliciaOwner napisał(a):
Moja Felka dostała dziś komplet nowych opon: Fulda EcoControl.

Dobry wybór :ok:

czwartek, 23 kwi 2009, 19:21
Też takie mam i średnio jestem z nich zadowolony - zwłaszcza na mokrej nawierzchni :/

czwartek, 23 kwi 2009, 21:14
Prezes

To dziwne, bo moje prędzej stracą przyczepność na suchym niż mokrym.
Akurat w tym przedziale cenowym to najlepszy wybór ;)

czwartek, 23 kwi 2009, 21:32
Na razie jestem zadowolony, ale jeszcze za mało przejechałem żeby coś konkretnego o nich powiedzieć. Co do wyboru to sugerowałem się tematem z tego forum i min. Twoją opinią na temat tych opon. ;)

piątek, 24 kwi 2009, 15:33
Prezes

FeliciaOwner napisał(a):
Na razie jestem zadowolony, ale jeszcze za mało przejechałem żeby coś konkretnego o nich powiedzieć. Co do wyboru to sugerowałem się tematem z tego forum i min. Twoją opinią na temat tych opon. ;)

Zawstydzasz mnie :zawstydzony: :pudło: :mrgreen:

piątek, 24 kwi 2009, 21:23

mazix napisał(a):
p.s pozdrawiam kolegę PLOTERA i wszystkich skodomaniaków

a za co to ?? :) hehehe dziękuję :)

Ja dzisiaj zrobiłem sporo :)

- ponieważ często wyciągam półkę tylną a mam w niej głosniki to wstawiłem na kablach normalne kostki samochodowe :) teraz szybciutko rozpinam kable i nie męczę konektorków przy głosnikach oraz kable pociągnąłem środkiem deski wiec nie wiszą :)

- wymieniłem wszystkie osłony przegubów (jeden juz był suchy prawie) więc ostatni dzwonek :)

- wymieniłem przednie przewody elastyczne hamulców :) uzupełniłem płyn

Jutro czeka mnie sprawdzenie oleju w skrzyni :) oraz podpiecie dodatkowego włącznika wentylatora :)

piątek, 24 kwi 2009, 22:00
...Poloneza czas zacząć (powiedziała rdza do rdzy :mrgreen: )

Zacząłem dziś przygotowania do drobnego remontu. Dziś zakupiłem oleum Castrol Magnatec 10W40, filtr oleju i podkładkę fi14 :) Lżejszy o 135PLN.
Jutro kupuję filtr paliwa, świece zapłonowe, przewody zapłonowe, amorki oryginalne olejowe odboje i kołnierze. W pierwszej połowie maja wymieniam tylną belkę, więc halnym w tym miesiącu powieje ;(
Do tego dodam wymianę hamulowników tył i przód (nowe czekają w garażu) no i DOT4.
sprężyny wymieniane były 15 miesięcy temu i tył jest ładnie zawieszony więc wymieniać ich nie muszę.
Łącznie szacowany koszt ok. 1300 PLN.

ps. moja mała jest zdolną kobietą-ostatnio kierownica dostała bicia więc muszę dokupić felgę.. :zalamany:
W wolnej chwili dołożę włącznik wentylatora, dawno oczekiwane halogeny (oryginalna instalacja leży w garażu)

poniedziałek, 27 kwi 2009, 19:27
od soboty felicia ma tarcze na przod brembo, klocki trw , i nowa uszczelke pokrywy zaworów :)
a od wczoraj walcze z lampą od kierowcy bo nie chce swiecic w prawo bardziej (oslepiam na zakretach)
cos tam zepsute musi być przy regulacji :/
w dodatku nie dziala mi regulacja z kabiny swiatel (gora dół) przy obciązeniu :diabel:

poniedziałek, 27 kwi 2009, 21:20
se7en napisał(a):
od soboty felicia ma tarcze na przod brembo, klocki trw , i nowa uszczelke pokrywy zaworów :)
a od wczoraj walcze z lampą od kierowcy bo nie chce swiecic w prawo bardziej (oslepiam na zakretach)
w dodatku nie dziala mi regulacja z kabiny swiatel (gora dół) przy obciązeniu :diabel:

Ile dałeś za tarcze na przód? ta regulacja świateł w feli to porażka, ja mam dwie w garazu i w żadnej nie dziala, rzadko spotakć mozna fele z działającą regulacja... :/

wtorek, 28 kwi 2009, 08:38
Marcuch napisał(a):
se7en napisał(a):

Ile dałeś za tarcze na przód? ta regulacja świateł w feli to porażka, ja mam dwie w garazu i w żadnej nie dziala, rzadko spotakć mozna fele z działającą regulacja... :/

jutro Ci napisze, przejże faktury ;)
hamują bardzo dobrze, w końcu porządna firma a ja nie chcę w aucie zginąć. co do regulacji, jak mnie wkurzy to sie zabiorę za nią i tą elektrykę i zacznie działać :ok: :hyhy:

wtorek, 28 kwi 2009, 21:43
se7en napisał(a):
co do regulacji, jak mnie wkurzy to sie zabiorę za nią i tą elektrykę i zacznie działać :ok: :hyhy:

zakładasz silniczki od Fabii może w miejsce hydrokonektora?

wtorek, 28 kwi 2009, 21:55
Grzegorz napisał(a):
se7en napisał(a):
co do regulacji, jak mnie wkurzy to sie zabiorę za nią i tą elektrykę i zacznie działać :ok: :hyhy:

zakładasz silniczki od Fabii może w miejsce hydrokonektora?

stary ja dopiero co poznaję te auto, jezdze 2 tygodnie i tyyle juz robie i powoli odkrywam dalej, wiec potrzebuje czasu a o hydrokonektorze gdzieś na forum czytałem, ale wszystko w swoim czasie ;)
i jeszcze nie rozebralem nawet tego wiec nie moge nic powiedziec, dopuki sie nie rozbierze, i zobaczy co i jak ;)

wtorek, 28 kwi 2009, 21:58
a czemu tak wielu zaklada dodatkowy wlacznik wentylatora? ech, ja w ciagu miesiaca od kiedy jestem wlascicielem zrobilem juz: klape tylna lacznie z wyjeciem szyby, blacharke-teraz mam skode cross country bo mam szeroka czarna listwe i czarne ranty blotnikow, ale bez nakladek :) wymienione wszystkie lozyska bo huczal tyl- przy przodzie wciaz mam luz na kole z prawej-moze ktos cos poradz? no i okladziny oraz klocki, ale za tarcze tez bym sie wzial, bo po renaulcie to mam nie mile odczucie ze moja F16 nie hamuje a zwalnia :) no i teraz tylko uszczelniacz skrzyni i olej w niej bo juz dolecialy :) Pozdrawiam :)

środa, 29 kwi 2009, 05:13
Ja dzisiaj wrzuciłem swojej dywaniki z tkaniny :) czas montażu ok. 20 sek. :D http://www.skodafelicia.pl/viewtopic.php?f=19&t=912

czwartek, 30 kwi 2009, 10:19
Moja Feliczita dostała dziś nową tylną belkę nośną, nowe amory, nowy filtr paliwa, nowe hamulowniki i świece (NGK oczywyście ;) )W przyszły poniedziałek dojdzie wymiana czujnika temperatury, czyszczenie silniczka krokowego oraz czyszczenie przepustnicy. Autem jeździ moja przyszła żonka-poczęstowała mnie dziś tekstem, że o Skodę dbam lepiej, aniżeli o Nią :) ...chyba czasami ma rację ;)

poniedziałek, 4 maja 2009, 17:01

A ja dziś wyrwałem trzymanie chłodnicy i odkręciło mi się trzymanie listwy zapłonowej przez co nagle zdechł silnik :mrgreen2: Już nie upalam po takim wyrypie :PPP

Gang V6 w łoplu

poniedziałek, 4 maja 2009, 17:11
Zobacz profil WWW

A ja dziś wywaliłem środkowy tłumik... Musiałem to zrobić bo po ostatnim sobotnim wypadzie wybuchł :mrgreen2: xD Wchodziły do niego prawie obie dłonie na łączeniu a więc spawanie go nie miało sensu a poza tym wszystkie dudy mi z niego wydmuchnęło :lol: Teraz wspawałem zwykłą rurę od tłumika i jest :ok: Większych zmian niema żadnych :)

http://www.polskajazda.pl/Profil,Skoda, ... nter/26204
Obrazek

poniedziałek, 4 maja 2009, 21:09
a ja dziś wstawiłem nowy filtr powietrza :hyhy:
http://poboczem.pl/galerie/poboczem/galeria/zdjecie/duze,1004843,142

wtorek, 5 maja 2009, 17:55
Prezes

Grzegorz napisał(a):

I... ?? ?? ??

Chyba nie taki jak na fotce z linku :o

wtorek, 5 maja 2009, 18:03
ale przyznasz, że klawo to wygląda :) :mrgreen:

wtorek, 5 maja 2009, 18:24
Gościu musiał być bardzo utalentowany zeby zamontowac coś takiego. :o Jak ja miałbym tak skrzywdzić moją fele to wogóle nic bym nie przerabiał.

wtorek, 5 maja 2009, 20:50
Kolejne godzinki przy skodzie :) ale wymieniony olej w skrzyni i uszczelniacz :) no i wyciagnalem rowiez ta zwezke z obudowy filtra powietrza, czy cos to daje, moze i cos daje, ale po miescie nie odczulem roznicy :) Pozdrawiam

sobota, 9 maja 2009, 17:50
Trochę stresu i już jest !! Lepa klubowa :) http://www.skodafelicia.pl/viewtopic.php?f=19&t=912&p=10078#p10078

sobota, 9 maja 2009, 21:59
Wczoraj zmieniłem płyn w chłodnicy. Weszło trochę ponad 4 litry, a ja kupiłem 2x5l żeby na pewno starczyło.. :P

wtorek, 12 maja 2009, 11:11

Gdybyś poczytał na forum o wymianie płynu to zapewne być zakupił 1x 5l :D

wtorek, 12 maja 2009, 14:34
Zobacz profil WWW
Prezes

elpolacco napisał(a):
Gdybyś poczytał na forum o wymianie płynu to zapewne być zakupił 1x 5l :D

No, według danych fabrycznych wchodzi 6L.

Trzymaj płyn i przez najbliższy tydzień codziennie przed jazdą kontroluj poziom płynu, bo układ będzie się odpowietrzał ;)

wtorek, 12 maja 2009, 15:27
@elpolacco: No właśnie czytałem i tam było wspomniane o 6 litrach.
Jeśli się nie mylę to płyn powinno zmieniać się co 3 lata, a ten ma datę przydatności (do spożycia :P) do 2015, więc się nie zmarnuje. ;)

środa, 13 maja 2009, 10:19
U mnie duużo zmian - do remontu zawiechy tył dorzuciłem wymianę płynu hamulcowego i czyszczenie przepustnicy. Miła niespodzianka - obroty mi nie szaleją, nawet bez podłączania do kompa :mrgreen:

edit 12-05-09
świetliki z przodu zmienione na Night Breakery Osram`a

środa, 13 maja 2009, 18:04
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2489 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 42  Następna strona